Haritadan Firma Ara

Türkiye Haberleri

8 Haziran sabahı kiminle uyanacağız?
HaberlerTürkiye
23.18 , 05/06/2015
Web Siteniz Yok mu?
8 Haziran sabahı kiminle uyanacağız?
Bu bir tanıtımdır.
Reklam Verebilirsiniz

   Aylardır süren bir seçim hazırlığı var. Sokaklar parti bayrakları ile gelin gibi süslenmiş vaziyette, vaatler havada uçuşuyor, işçi ile, emekli ile, memur ile toplu sözleşme zamanları masaya oturulduğu zaman kuruş kuruş dağıtılan paralar, bu günlerdeki vaatlerde deste deste dağıtılıyor. Ak parti geçmişte yaptığı iyi şeylerden, memnun ettiği kesimden bahsediyor, ve kendisine güveniyor, oysaki yapamadığı bir çok şey, ve istekleri ötelendiği için kendisine dargın bir çok kesim bulunmakta.

   Son yapılan anketlere göre ise ak parti % 41 ile 44 arasında gidip geliyor, bu Ahmet Davutoğlu için başarı olarak da düşünülebilir, başarısızlık olarak da. Sokakların düşüncesi  hala netleşmiş değil, hala başı ellerinin arasında düşünen  %7-8  gibi azımsanamayacak büyük bir kararsız kesim var, bunlar ak partiyi biraz sallayarak, her yaptığını doğru bulmuyoruz bak diyen, yanlışlarını hatırlatmak isteyen  kesim de olabilir, ülkedeki tabloya bakarak işin içinden çıkamayan kesim de. 

   Gelelim muhalefete, Cumhuriyet Halk Partisi, yılların verdiği muhalefet tecrübesinin yanına, seçim kazanma isteği ve heyecanını katarak ipi göğüslemeye çalışıyor, ancak yapılan anketlere göre oy oranı % 27lerde görünüyor.

Milliyetçi Hareket Partisinin de oy dağılımı ise % 16 gibi ifade ediliyor.

 En büyük ve şaşırtıcı sürpriz ise  HDP'nin oy oranının -12 gibi olduğu yönünde.

 Sokaktaki üç kişiden ikisinin konuştuğu ve en çok sürprizlerin yaşanacağı seçim hiç şüphesiz ki bu seçim.

En çok merak edilen konu ise seçimin sonunda ekonominin nasıl şekilleneceği, piyasalardaki durağanlığın ne tarafa yöneleceği, nelerde patlama olacağı veya olmayacağı yönündedir. 

 An itibarı ile sandığa gitmeye iki günden az bir zaman kaldı. Peki 8 Haziran sabahı kiminle uyanacağız.  Ülkem kime günaydın diyecek, kimler için yeni hayat başlayacak.

   Konunun uzmanları son yapılan anket sonuçlarındaki tabloya göre koalisyon olabileceği görüşünde. Ancak seçim sonuçlarında kırılmanın %8 leri bulan kararsızların kararı yönünde olacağı apaçık belli. Kararsızların seçimi ve sonuçları ciddiye alarak sandığa gidip gitmemeleri gerektiği yönündeki düşüncelerini kesinleştirmeleri gerekmekte.

   Güzel ülkem bu tablonun dışında sürpriz sonuçlara da gebe olabilir, şu durumda söylenecek tek söz herkes için hayırlısı.

 
Bu bir tanıtımdır.
 
Reklam Verebilirsiniz
 
 
 
 
 
 
 
Bu haber 6964 defa incelenmiştir.

Habere Yorum Bırakın
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.
  Seçim ülkemize hayırlı olsun  
 
Halil, 08/06/2015  
 

  ilk oyum CHP'ye  
 
ZEYNEP YILDIRIM, 06/06/2015  
 

  Son zamanların en çekişmeli seçimi olacak umarım ülkemiz için en iyisi olur.  
 
Av. Mustafa, 06/06/2015  
 

  Buradaki birinci belli CHP sonuna kadar.  
 
Edirneli, 06/06/2015  
 

Anket
  Sizce Türkiye'de Başkanlık Sistemi Olmalı mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER