Haritadan Firma Ara

Kültür Haberleri

Mısır ve Suudi Arabistan’da Yasaklandı, Türkiye’de Vizyon...
HaberlerKültür
21.29 , 17/10/2016
Web Siteniz Yok mu?
Mısır ve Suudi Arabistan’da Yasaklandı, Türkiye’de Vizyona Giriyor
Bu bir tanıtımdır.
Reklam Verebilirsiniz
Yönetmen Mecid Mecidi’nin çektiği, “Muhammed” filmi 2015 yılında İran ve birçok Müslüman ülkede gösterildi. Türkiye’de de Diyanetin izni ile 28 Ekim’de gösterime girecek film, İslam tarihi ve sinema severlerin akınına uğrayacağa benziyor. 
 
Yönetmen MecidMecidi, yaptığı açıklamada “ Hz. Muhammed filmini hem Sünni hem de Şii kaynaklardan okuyarak ortak bir akılla ve titizlikle yazdım. Dünyada ses getirmesini de buna bağlıyorum ” dedi. Habertürk’te yayınlanan haberde yönetmen Mecidi, filmi İslamofobi’ye karşı çektiğini, dünyada büyük bir ilgiyle karşılaştığını ve Türkiye’deki etkisini de merak ettiğini belirtti. 28 Ekim’de vizyona girecek film,300 salonda gösterimde olacak.  Filmin dağıtım şirketi Şantiye Film yetkilileri; filmin İslam hukukçuları ve İslam tarihçileri tarafından izlendiği ve Diyanet tarafından onaylanmasıyla vizyonagireceğini açıkladı.
 
“Muhammed” filmi, Hz. Muhammed’in sırtı ve elinin gösterildiği gerekçesi ile Mısır ve Suudi Arabistan tarafından yasaklanmıştı. “Muhammed” filmi, Peygamberimizin 12 yaşına kadar olan dönemini konu ediyor.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
Reklam Verebilirsiniz
 
 
 
Bu haber 3286 defa incelenmiştir.

Etiketler: #Muhammed#2015#Film#Türkiye#Mısır#SuudiArabistan#yasak
 
Habere Yorum Bırakın
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.
Anket
  Sizce Türkiye'de Başkanlık Sistemi Olmalı mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER